Хто такий DevOps Engineer: обовязки, завдання та необхідні навички

Ми використовуємо DevOps на всіх своїх проектах, це забезпечує високу продуктивність команди, ефективність процесів та якість результатів. Якщо ви — вже досвідчений зубр DevOps — у такому випадку варто підписатися на CNCF, Hashicorp, Monitorama конференції й чекати апдейтів. Якщо ви — DevOps Manager — в такому випадку конференція DevOps Days саме для вас. Третє — потрібно вибрати свій стек, і свій набір технологій.

  • DevOps-інженери зараз розлітаються, мов гарячі пиріжки.
  • Робота з серверними інфраструктурами це робота з Linux.
  • Більше даних, більше цифрових інструментів, більше серверів – будь-який з цих показників може змінитися, і це вимагатиме певної налагодження для коректної роботи.
  • DevOps допомагає об’єднуватись у команди, при цьому з різними доступами, середовищами, завданнями.
  • Таких прикладів досить багато, уявіть як багато є демонів, всіляких консольних програм та іншого ПЗ, які використовуються щодня на великих проектах.
  • При виникненні проблем кожна із сторін «спихивала провину на партнерів», що призводило до конфлікту і уповільнення роботи.

DevOps також має свої спеціальності зі специфічним списком навичок та методів. Це вже кожен обирає у відповідності до проєкту або того, що йому цікаво. ➕ З цього випливає інший плюс, а саме — довгострокова актуальність професії.

Що почитати — Telegram канали

Щоб замовити розробку в WEZOM або дізнатися про подробиці співпраці – залиште заявку на сайті, наш менеджер передзвонить вам найближчим часом. Ми будемо раді допомогти вашому бізнесу вийти на новий рівень. Дуже важливо, щоб будь-який продукт був ретельно перевірений щодо якості та наявності помилок, перш ніж випущений у маси споживачів. DevOps дозволяє робити максимально докладне, але при цьому швидке тестування, щоб забезпечити бездоганне враження аудиторії про ваш програмний продукт.

хто такий DevOps

Не дуже складно здогадатися, що цей фахівець повинен володіти знаннями і практичними навичками відразу з декількох сфер. Але давайте по порядку і розпочнемо з визначення позиції DevOps інженера. Запуск серверів, конфігурація програми, розгортання https://wizardsdev.com/ — за DevOps все має бути автоматизовано. Для середовища розробки часто використовують Vagrant. Для моделювання інфраструктури популярні Terraform та Cloudformation for AWS. Для управління конфігураціями — Ansible, Chef, Saltstack та Puppet.

DevOps та життєвий цикл додатків

Зараз допомагає SQUAD прискорити розробку, налаштувати процеси та мігрувати ML-related програми. Методологія DevOps була створена для розв’язання подібних проблем. Іншими словами, DevOps – це міст між командами розробки та експлуатації.

Тобто реально стати Senior чи Architect після 3-4 років, але це радше виключення, ніж правило. Основна суть CI — отримати код, протестувати його, зібрати і ще раз протестувати, після чого упакувати та відправити на збереження в так званий сервер артефактів. Часто зустрічаються позиції начебто DevOps-інженера, але насправді це підтримка вже готового продукту або доробляння і виправлення багів за кимось.

Комп’ютерної та програмної інженерії

Хоча й гуманітарний бекграунд ніколи не був перешкодою на шляху до кар’єри в DevOps. У нашій справі головне — розвивати в собі технічний склад розуму, навчитися з кількох способів вирішення проблеми вибрати найоптимальніший. Якщо спеціаліст вже працював в IT, то корисним буде досвід роботи вакансія DevOps інженер (AWS) системним адміністратором, навички обслуговування систем, налаштування телефонії, мереж, комп’ютерів, серверів та інших пристроїв. Та й розробники з тестувальниками легко переходять у DevOps. Великі компанії шукають людей з досвідом роботи системним адміністратором щонайменше 2 роки.

Наприклад, досвідченому девопсу часто треба формалізувати нечітко прописане або описане лише на верхньому рівні завдання в зрозумілих для інших девопсів вимогах. Тоді інженер стає трохи і бізнес-аналітиком, і Solution Architect, трансформуючи користувацькі вимоги у технічні. Тут девопс поєднує в собі ролі техліда і проєктного менеджера. Як бачите, варіантів для професійного розвитку у нашій сфері безліч. Якщо ви читаєте наш блог, то знайомі з циклом розробки програмного забезпечення, а також з його ролями та учасниками.

хто такий DevOps

Крім цього Навчальний центр «Мережні Технології» надає й інші курси, пов’язані з DevOps. У нас на сайті багато вакансій в ІТ-компаніях для початківців і не тільки. Зарплата часто залежить від компанії та вміння себе «продати». ➕ Останній, але не менш значущий плюс — це необов’язкове знання мов програмування. Так, із базою все одно доведеться ознайомитись, але це прийде поступово.

Як пройти інтерв’ю на Middle+ DevOps Engineer: про що запитують та на що звертають увагу

Крім того, Global Market Insights прогнозує зростання ринку DevOps з $7 млрд у 2021 році до $30 млрд 2028 року. Після автоматичної дистрибуції, тестувальник повинен упевнитися, що сервер піднято з необхідними характеристиками і що встановлений софт, розгорнута програма на ньому працюють як очікувалося. Незважаючи на те, що технології розвиваються, проте в цій сфері є речі, які дуже довго залишаються сталими. ➕ DevOps-и опановують багато різних методології та інструментів, отже вони однозначно знають і вміють дуже багато у різних сферах. ➕ DevOps-інженери виконують дуже різноманітні завдання, тож робота ніколи не буває нудною. Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише розібратися з Dev.

хто такий DevOps

Не маєш досвіду в ІТ, але хочеш опанувати нову сферу — ось список курсів для тих, хто починає знайомство зі сферою. Загалом, кожна організація впроваджує DevOps відповідно до своїх потреб. Нижче навели деякі з робочих ролей, важливих обов’язків та необхідних навичок фахівців зі сфери. Років 20 тому кілька різних бізнес-активістів об’єдналися навколо нової ідеї, де члени команди мали б працювати воєдино, а не один проти одного. У 2001 році склали маніфест з 12 принципами Agile-розробки.

Особливо це стосується ІТ, де все ще кваліфікованих інженерів називають рок-зірками та ніндзя. Однак у підсумку, ми отримуємо культуру, яка ставить у центрі саме конкретну людину, а не команду. Інформаційні технології постійно розвиваються та ускладнюються. Для створення, тестування та підтримки програм потрібно все більше IT-фахівців. Це людина, яка розробляє моделі зберігання інформації, стежить за продуктивністю та безпекою системи. Можна написати скрипт, з’єднати програми моніторингу помилок та систему завдань, на зразок Slack або Trello.

Оскільки світ бізнесу все більше залежить від технологій, роль DevOps-інженера стає дедалі важливішою. Компанії шукають людей, які можуть допомогти їм оптимізувати свої операції та максимально ефективно використовувати свою ІТ-інфраструктуру. Головна мета впровадження будь-яких програмних продуктів – це забезпечення компанії другого дихання та можливостей подальшого зростання. А зростання компанії, очевидно, веде за собою масштабування програмних продуктів. Більше даних, більше цифрових інструментів, більше серверів – будь-який з цих показників може змінитися, і це вимагатиме певної налагодження для коректної роботи. Щоб запустити будь-який програмний продукт, його необхідно перенести на сервер і виконати розгортання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *